Foto.Paulinianum

Strona główna › Podejmij współpracę - fotograf

Podejmij współpracę - fotograf

Serwis "foto.Paulinianum" jest otwarty dla wszystkich fotografów z całej Polski. Nie ma dla nas znaczenia czy fotografujesz profesjonalnie już od wielu lat czy dopiero zaczynasz swoja przygodę z aparatem - ważne jest, żeby Twoje prace były po prostu dobrymi fotografiami.

Chcesz z nami współpracować?

Jeśli tak, konieczna będzie prezentacja Twoich prac. Przygotuj około 30 zdjęć, które nie muszą podczas naszego pierwszego kontaktu spełniać wszystkich kryteriów i wymagań technicznych. Możesz przysłać je w mailu, przynieść osobiście lub wysłać na płycie CD/DVD (UWAGA: nie przysyłaj nam linku do swojego portfolio, plików spakowanych w formacie ZIP - serwer pocztowy odrzuca tego typu formaty). Rozmiar listu nie powinien przekraczać 20 MB.

Nasz zespół redakcyjny na pewno przejrzy wszystkie przesłane przez Was materiały zdjęciowe. Z pewnościa odezwiemy się do tych Autorów, którzy nas zaintrygują i prześlemy dalsze informacje celem podpisania Umowy.

Podpisując z nami Umowę, będziesz musiał przygotować swoje zdjęcia według naszych wymagań technicznych. Twoje prace zostaną opublikowane w naszym Serwisie i będą dostępne online dla naszych Klientów. Właścicielem praw Autorskich do Twoich zdjęć będziesz zawsze Ty, my będziemy Twoim reprezentantem - agentem. Jeżeli Twoje archiwum będzie dobrze "sformatowane", tzn., będzie składać się ze zdjęć, których potrzebuje rynek wydawniczy, będziesz co miesiąc dostawać od nas należne Ci honorarium autorskie wraz z informacją ile zdjęć i za ile "sprzedaliśmy" (oczywiście chodzi tylko o udzielenie licencji do jednorazowej publikacji).

Jeśli masz pytania dotyczące współpracy z naszym Serwisem - napisz lub zadzwoń.

(Tu możesz do nas napisać)

telefon : +48 34 377 73 57

UWAGA:

Pamiętaj że wszystkie zdjęcia które archiwizujemy muszą spełniać pewne kryteria techniczne żebyśmy mogli włączyć je do naszej bazy. Prosimy przeczytaj bardzo uważnie poniższe informacje dotyczące wymagań technicznych. Stosując się do nich, ułatwisz i przyspieszysz proces archiwizacji, a Twoje prace szybciej znajdą się w naszej bazie, i będą Ci przynosić większe zyski. Wymagania techniczne stawiamy wszystkim reprezentowanym przez nas Autorom.

1. Kryteria techniczne:

- Format pliku: JPEG
- Rozmiar: krótszy bok minimum 2478 pixeli, preferowany rozmiar to 3500 pixeli.
- Rozdzielczość: 300 dpi
- Wielkość pliku: max 3,5-4 MB
- Kompresja w Adobe Photoshop lub Lightroom na poziomie 12
- Profil kolorów to sRGB lub Adobe RGB 1998;
- Pliki nie powinny mieć zmienianej wielkości poprzez interpolację (wymagane są oryginalne wielkości plików).

2. Opis zdjęcia:

Wykonanie zdjęcia to połowa sukcesu, żeby zdjęcie mogło być znalezione przez klienta lub naszego fotoedytora musi zostać najpierw opisane. Opis każdorazowo wykonuje autor materiału zdjęciowego. Zdjęcia bez opisu lub nieprawidłowo opisane nie będą mogły zostać wprowadzone do serwisu foto.Paulinianum.

Do opisu zdjęć używamy międzynarodowego standardu IPTC. Opis w tym standardzie umożliwia wiele dostępnych aplikacji:

Photoshop lub Lightroom (www.adobe.pl)
PhotoStation (www.fotoware.pl)

3. Dodatkowe uwagi dotyczące jakości zdjęć

Dostarczane pliki mogą być odrzucone na skutek następujących kryteriów:

- słaba ostrość, zdjęcia poruszone, rozmazane;
- niepoprawna ekspozycja, balans bieli;
- nadmierne szumy w kolorach RGB, zbyt duże szumy wynikające z czułości ISO ;
- aberracje chromatyczne;
- niezamierzone winietowanie;
- zauważalne zniekształcenia geometryczne (np. dystorsje, przekrzywienia, zniekształcenia perspektywiczne, dystorsje beczułkowate
- przeretuszowanie – utrata jakości i szczegółów zdjęcia oraz jego nienaturalny wygląd;
- słabe wyodrębnienie i kadrowanie;
- kurz i zanieczyszczenia na skanach;
- sztuczne podnoszenie wielkości obrazów;
- nieodpowiednia kompozycja;
- zbyt podobne do siebie pliki;
- naruszenie lub ryzyko naruszenia Prawa autorskiego/Znaków handlowych;
- treści dla dorosłych, obraźliwe, pornograficzne, rasistowskie jak i obrazy nieprzyzwoite lub brutalne.

W przypadku wszystkich materiałów zdjęciowych nie stanowiących zdjęć redakcyjnych wymagana jest ważna umowa z modelem (Model Release) lub właścicielem nieruchomości (Property Release), tzn. zgoda na rozpowszechnianie wizerunku dla każdej osoby/nieruchomości/przedmiocie przedstawionej w dostarczonych materiałach.

Zespół "foto.Paulinianum"